Piękno w każdym wieku

poniedziałek, września 07, 2015

Kobieta jest piękna na każdym etapie swojego życia. Nie tylko, gdy osiąga pełnoletność, gdy jej uroda jest u szczytu doskonałości, ale również w pełnej krasie, gdy osiągnęła dojrzałość. Z przykrością obserwuję, że Polacy uczą się dopiero takiego postrzegania. Na każdym kroku spotykam panie po sześćdziesiątym roku życia, piękne i mądre, w oczach których dostrzegam smutek. Na zapytanie, czy są szczęśliwe odpowiadają, że zapomniały z czym to uczucie jest związane. Smutne i samotne, zagubione i zepchnięte na dalszy plan przez najbliższych, dzieci, które wychowały, nie czują się potrzebne i ważne. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Czy wynika to z naszego wychowania, które wynosimy z domu, czy też może raczej z tego, że żyjemy w ciągłym biegu i stresie, że zapominamy o samych sobie. 


Kilka dni temu rozmawiałam ze swoją klientką, którą podziwiam za dobre serce i wyjątkową urodę. Pani przekroczyła już pięćdziesiąty rok życia i pomimo sukcesów zawodowych, jakie ma na swoim koncie, jest bardzo smutna, wręcz nostalgiczna. Gdy patrzy w lustro widzi brzydką i zaniedbaną kobietę. Tymczasem w oczach ludzi jest piękna. Pamiętaj, że prawdziwe piękno nosisz w sobie!

Sama w to nie wierzy. Nie potrafi odnaleźć miłości. Nie wierzy, że czeka na nią coś jeszcze dobrego. Dzieci, które założyły własne rodziny już jej nie potrzebują, choć namawiają, aby znalazła sobie cel w życiu, aby poukładała sobie życie z kimś, kogo pokocha. Ona sama panicznie się tego wystrzega. Uważa, że jest zbyt "dojrzała" na podobne ekscesy. Gdy to mówi - patrzę na nią lekko zszokowana. Przecież dopiero teraz może rozpocząć życie na nowo. Świat stoi przed nią otworem. Może podróżować, na nowo uczyć się języków, znaleźć miłość. 
W takich sytuacjach doradzam przejście metamorfozy - zmianę stylu. Nic tak nie poprawia humoru kobiecie, jak nowa fryzura, czy super sukienka. To jednak zaledwie początek. Później przychodzi czas na dalszą przemianę. Warto jednak od czegoś zacząć. Specjaliści w Chianti, którego siedziba mieści się w Bielsku-Białej doskonale wiedzą od czego zacząć. Codziennie niesiemy radość pięknym, choć zagubionym, kobietom. 

Dzisiejszy wpis pragnę zakończyć zdaniem, które powiedział kiedyś Christian Dior. "Kobiety rzadko przekraczają czterdziestkę i mogą wiek ten zachować w nieskończoność" :)

Ps. Kochane Czytelniczki - wróciłam z podróży i jestem do Waszej dyspozycji. Ostatnie kilka tygodni byłam w drodze, mam wiele przemyśleń, z którymi chciałabym się podzielić na blogu. Przepraszam za swoją nieobecność. Zachęcam do pisania listów na adres mariabogunia@chianti-studio.pl. Odpowiem na każde pytanie :)

Podobne wpisy:

0 komentarze

Popularne posty

Like us on Facebook

Obsługiwane przez usługę Blogger.